Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament  Empty Regulament

Mesaj Scris de Nak. Dum Oct 10, 2010 12:45 am

Prima regula si cea mai importanta este respectarea REGULAMENTULUI. Cine nu face acest lucru este eliminat din Fifa-Revolution.
    1 q+w Doar din jumatea Adversarului

2. Odata inscrisi in Campionat jucatorii au obligatia de a juca meciurile la timp.

3. In cazul neprezentarii la meci jucatorul in cauza va pierde meciul la masa verde cu 3-0. La 3 avertismente va fi exclus din Fifa-4all.

4.Se ia in considerare rezultatul pana in minutul 90.

5. Daca nici golurile inscrise in deplasare nu vor departaja jucatorii atunci se va mai juca un meci iar castigatorul va merge mai departe.

6. Meciurile se vor juca tur retur.

7.Lovituri Interzise

7.1 Executarea loviturilor de la corner

Executarea loviturilor de la corner este permisa in urmatoarele situatii:

- pasa scurta catre un alt jucator
    - centrare in careul mare (6 - 16m)

7.2Nu este permisa executarea cornerelor direct in careul "mic" advers (0 - 6m). In caz ca se intampla ca un gol sa fie inscris astfel - golul va fi anulat. Daca un jucator abuzeaza in meciuri oficiale de aceasta faza (chiar daca fiecare gol este anulat) risca excluderea din Fifa-4all.

8. Echipe vor fi alese in functie de inscriere jucatorilor. Astfel primul jucator inscris are dreptul sa aleaga oricare dintre cele 8 echipe afisate de admini, cel de al 2-lea restul de 7 ramase si asa mai departe.

9. Daca meciul este intrerupt acesta se va relua de la scorul ramas si se vor mai juca minutele ramase. Ex : meciul sa oprit in min 30 la scorul de 2-1, se vor mai juca inca 70 minute iar rezultatele se vor aduna.

10. Daca intreruperea este intentionata jucatorul risca sa fie exclus din Fifa-Revolution.

11. In cazul in care nu aveti timp sa jucati etapa aveti posibilitate sa o anulati pe o perioada maxima de 4 zile. Fiecare jucator are dreptul la 3 amanari pe sezon.

12. Nu este perminsa folosirea pach-urilor de nici un fel.